Gümüşhane Devlet Hastanesi
ANASAYFA BAŞHEKİM MESAJI FOTO GALERİ DUYURULARI İHALELER BİLGİ EDİNME HASTA HAKLARII İLETİŞİM

MENÜLER

 

 


  
 
 182 Alo Merkezi Hastane Randevu Sistemi

182 Alo Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Tarih 13 Haziran 2011, 16:32 Editör

Vali Enver Salihoğlu ile İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk vatandaşların sağlık hizmetlerine daha etkin ve verimli bir şekilde ulaşması amacıyla 21 Şubat’ta merkez ve ilçelerde geçilen Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) tanıtmak amacıyla basın mensuplarıyla düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi

 
İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk’ün makamında gerçekleştirilen toplantıya Vali Enver Salihoğlu, İl Sağlık Müdür Yardımcıları Dt. Yunus Yalçın, Ömer Ateş, Mücahit Düzsöz, Gümüşhane Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Gürol Şen, Gümüşhane Devlet Hastanesi Müdürü Hami Özçubukçu ile basın mensupları katıldı.
 
 
 
Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıkta Dönüşüm Projesi” kapsamında en önemli çalışmalarından birinin Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) olduğunu belirterek, 21 Şubat itibariyle merkez ve ilçelerdeki hastanelerin MHRS’ye geçtiğinin altını çizdi.
 
 
 
MHRS ile ilgili bilgi veren Dr. Öztürk, “Vatandaşların Sağlık Bakanlığı’na bağlı 2 ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 MHRS Çağrı Merkezi’ni arayarak canlı operatörlerden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır.”dedi.
 
Dr. Öztürk, MHRS’nin pilot uygulama kapsamında Erzurum ve Kayseri illerinde başladığını, Türkiye genelinde ise 9 ilde bu sistemin uygulandığını kaydetti.   Pilot uygulama boyunca gözlem yapılacak ve ardından tüm Türkiye’ye yaygınlaştırma süreci başlayacaktır. Bu kapsamda 1 Haziran 2010’da Yalova, 1 Temmuz 2010’da da Eskişehir, 26 Temmuz 2010’da Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Sakarya ve Tekirdağ illerinde MHRS uygulamasına başlanılmıştır” diye konuştu.
 
Gümüşhane’de yeterli sayıda pratisyen, uzman ve diğer yardımcı personelin bulunmasının bu sistemin başarılı olmasına imkan sağlayacağını belirten Vali Salihoğlu, “Başlangıçta bazı aksaklıklar olabilir ama hedefimiz yüzde 100 randevu sistemi ile çalışmak.  Bu sistem yüzde 80-90 başarılı olabilecek insani bir sistemdir. Hastanelerde insanların zamanlarını kaybetmesine hiç gerek kalmayacak. Randevu aldığı saatte vatandaşımız gelecek, muayenesini, tedavisini olup hastaneden ayrılacak. Hep birlikte el ele, amacına göre davranırsak uygulamada başarılı oluruz.” şeklinde konuştu.

Bu haber 6770 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hastanemizden

Kardeş Genel Sekreterliğimizden İlimize Ziyaret

Kardeş Genel Sekreterliğimizden İlimize Ziyaret Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu tarafından başlatılan “90 Gün Projesi” kapsamında kardeş genel sekr...

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Gümüşhane Şubesi Hastanemizi ziyaret etti.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Gümüşhane Şubesi Hastanemizi ziyaret etti. Trabzonspor Taraftarlar Derneği Gümüşhane Şubesi Hastanemiz Yöneticisi Op.Dr.Yavuz ÇAKIROĞLU'nu makamında ziyar...

ONLINE LİNKLER

ÖLÜM BİLDİRİM SİSTEMİ

AİLE HEKİMİM KİM

FAYDALI LİNKLER

 

 

ANKET

Hastanemizin hizmetlerinden memnun musunuz?
Tüm Anketler

KBRN ALGORİTMASI

KORUNMA ÖNLEMLERİT.C Sağlık Bakanlığı Gümüşhane Devlet Hastanesi
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi